Lijst 21 tapas in Amsterdam

Jan de Vries

• Bijgewerkt: 2024-06-20

Samengesteld uit de beste lijsten over tapas in Amsterdam, zorgvuldig samengesteld en onderzocht op betrouwbare websites en blogs. Bevat opvallende opties zoals Restaurant Olijfje, Pata Negra, Café Josélito, Restaurant La Oliva Pintxos Y Vinos, La Boca. Laten we het samen ontdekken!

1.Restaurant Olijfje

Restaurant Olijfje
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Valkenburgerstraat 223D, 1011 MJ Amsterdam, Nederland

Restaurant Olijfje is een pareltje in het culinaire landschap. De gastvrije eigenaar verwelkomt je met open armen en zorgt ervoor dat het je aan niets ontbreekt. De bediening is supervriendelijk en staat altijd voor je klaar. Wij genoten hier van een heerlijke tapas voor twee personen. De gerechten waren stuk voor stuk smaakvol en vers bereid. Je kunt zelf het tempo bepalen, zodat je uitgebreid kunt genieten van deze culinaire reis. Kortom, een absolute aanrader voor een gezellige en smaakvolle avond uit.

Maar er is nog meer! Bij Restaurant Olijfje kun je ook terecht voor heerlijke wijnen. De uitgebreide wijnkaart biedt een ruime keuze aan rode, witte en rosé wijnen. Of je nu een kenner bent of gewoon op zoek bent naar een lekker glas wijn bij je diner, hier vind je zeker wat je zoekt. En het leuke is, de eigenaar is ook nog eens een echte wijnliefhebber. Dus als je wilt, geeft hij je graag persoonlijk advies. Dus waar wacht je nog op? Reserveer vandaag nog een tafel bij Restaurant Olijfje en laat je verrassen door de heerlijke gerechten, de gastvrije bediening en de uitstekende wijnen.

2.Pata Negra

Authentieke Spaanse gerechten in een knusse ambiance

Pata Negra
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Utrechtsestraat 124, 1017 VT Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  12:00 tot 23:30

 • Voordelen:

  - Gezellige sfeer en inrichting

 • Nadelen:

  - Lange wachttijden tijdens piekuren

 • Populaire menu:

  - Patatas Bravas

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans Gezellig Tapas Gezellig Authentiek
Ontdek de authentieke smaken van Spanje bij Pata Negra, een culinair paradijs waar de passie voor gastronomie samenkomt met de warmte van Spaanse gastvrijheid. Geniet van een zintuiglijke reis terwijl je je tegoed doet aan een scala aan overheerlijke tapasgerechten, elk met zorg bereid met verse, lokale ingrediënten. Of je nu verlangt naar de klassieke tortilla de patatas of de verfijnde jamón ibérico, Pata Negra heeft iets voor elke smaak.

De wijnkaart is een ode aan de rijke Spaanse wijntraditie, met een zorgvuldig samengestelde selectie van rode, witte en rosé wijnen die de smaken van je tapas perfect aanvullen. Terwijl de vriendelijke bediening ervoor zorgt dat je niets tekortkomt, proef je de passie en toewijding van het team dat achter de authentieke Spaanse ervaring van Pata Negra staat. Of je nu een intiem diner of een levendige avond met vrienden plant, Pata Negra is de plek om de geest van Spanje te beleven door middel van zijn gastronomische schatten.

Lees meer: Lijst 22 restaurants in Amsterdam

3.Café Josélito

Een plek waar je je thuis voelt, midden in het centrum van Amsterdam.

Café Josélito
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Nieuwendijk 2, 1012 MK Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  09:00 tot 22:30

 • Voordelen:

  De knusse sfeer, de heerlijke koffie en het vriendelijke personeel maken Café Josélito een geweldige plek om te relaxen en te genieten van een hapje en een drankje.

 • Nadelen:

  De prijzen zijn wat aan de hoge kant en het kan er tijdens piekuren erg druk zijn.

 • Populaire menu:

  De Eggs Benedict, de pannenkoeken en de tosti's zijn erg populair.

 • Prijsbereik:

  $$

Gezellig Koffie Ontbijt Lunch Centraal
Café Josélito biedt een ware smaaksensatie met zijn verrukkelijke tapas. De bediening, hoewel overwegend Engelstalig, is hartelijk en attent. Geniet van de smakelijke patatas bravas, die discretelijk bij sommige gerechten wordt geserveerd. Het is raadzaam dit vooraf te controleren om een overdaad aan aardappelen te voorkomen.

De charmante sfeer en de gezellige locatie van Café Josélito maken het tot de perfecte plek voor een onvergetelijke avond. Of je nu geniet van een kopje koffie of een zoet dessert, de kwaliteit van de gerechten is onbetwistbaar. Echter, de snelle service met het bonnetje en de pinautomaat direct na het opeten kan een vleugje haastigheid toevoegen aan de beleving.

4.Restaurant La Oliva Pintxos Y Vinos

Restaurant La Oliva Pintxos Y Vinos
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Egelantiersstraat 122 124, 1015 PR Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  12:00 tot 22:00

Stap binnen in de culinaire wereld van La Oliva Pintxos Y Vinos, waar de levendige Jordaan tot leven komt. Geniet van de ambachtelijke pintxos, kunstzinnig gepresenteerd en barstensvol smaak. De vriendelijke bediening zorgt voor een warm welkom, terwijl het knusse terrasje je uitnodigt om te ontspannen en de bruisende sfeer in je op te nemen.

Hoewel de pintxos misschien niet "de allerbeste ooit" zijn, zijn ze ongetwijfeld heerlijk en laten ze je verlangen naar meer. Kies uit een scala aan opties, elk zorgvuldig samengesteld om je smaakpapillen te prikkelen. De smakelijke biertjes passen perfect bij de pintxos, terwijl het taaie stukje octopus en het droge stokbrood helaas de hoge verwachtingen niet helemaal waarmaken. Desondanks blijft La Oliva Pintxos Y Vinos een charmante eetgelegenheid waar je heerlijk kunt vertoeven in het hart van Amsterdam.

Lees meer: Lijst 36 koffietentjes in Amsterdam

5.La Boca

La Boca
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Paleisstraat 15, 1012 RB Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  12:00 tot 23:30

 • Voordelen:

  Heerlijke Argentijnse gerechten, gezellige ambiance, vriendelijke bediening

 • Nadelen:

  Beperkte zitplaatsen, kan druk zijn, reserveren is aan te raden

 • Populaire gerechten:

  Empanadas, Argentijnse steak, Alfajores

 • Prijsklasse:

  $$

 • Speciaal punt:

  Authentieke Argentijnse ervaring in het hart van Amsterdam

Argentijns Gezellig Vleesgerechten Romantisch Centraal gelegen
Geniet van een culinaire reis bij La Boca! Ons team van ervaren chefs verwent je smaakpapillen met smaakvolle gerechten, zorgvuldig bereid met de beste ingrediënten. Laat je verrassen door onze uitgebreide menukaart, vol authentieke smaken en verrassende combinaties. Of je nu houdt van een sappige steak of een verfijnde visspecialiteit, bij La Boca vind je gegarandeerd je favoriet. Stap binnen in onze gastvrije ambiance en ervaar de ware betekenis van culinair genieten.

Beleef een avond vol onvergetelijke momenten bij La Boca. Onze vriendelijke en gastvrije bediening staat klaar om je wensen te vervullen. Geniet van heerlijke gerechten die met liefde en aandacht zijn bereid, terwijl je ontspant in onze gezellige setting. Wij geloven dat eten meer is dan alleen voeding; het is een manier om verbinding te maken, te genieten en herinneringen te creëren. Laat ons de perfecte setting zijn voor jouw volgende culinaire avontuur.

6.Tapas Bar Català

Authentieke Spaanse tapas in hartje Amsterdam

Tapas Bar Català
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Spuistraat 299, 1012 VS Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  13:00 tot 00:00

 • Voordelen:

  Gezellige sfeer, vriendelijk personeel, heerlijke tapas

 • Nadelen:

  Kan druk zijn, reserveren aanbevolen, niet goedkoop

 • Populaire menu:

  Patatas bravas, croquetas de jamón, tortilla de patatas

 • Prijsbereik:

  $$

Tapas Spaans Gezellig Centraal Sfeervol
Ervaar de culinaire hoogstandjes en de charmante ambiance van Tapas Bar Català. Dompel jezelf onder in de Spaanse sferen, waar een beperkte maar verfijnde menukaart je een heerlijke keuze biedt. De sappige kippenvleugels en de krokante kroketten met chorizo zullen je smaakpapillen doen tintelen.

Maak kennis met Ray, de hartelijke en deskundige gastheer die je avond zal verheffen. Met zijn aanstekelijke enthousiasme en kennis van zaken zorgt hij ervoor dat je een onvergetelijke culinaire reis beleeft. Dankzij zijn uitzonderlijke gastvrijheid zul je je als een echte diva voelen tijdens een heerlijk diner.

Lees meer: Lijst 20 brunch in Amsterdam

7.Duende Dos

Authentieke Spaanse tapas in hartje Amsterdam

Duende Dos
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Nieuwe Willemsstraat 1-3, 1015 JH Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  16:00 tot 23:00

 • Voordelen:

  Gezellige sfeer, vriendelijke bediening, goede prijs-kwaliteitverhouding

 • Nadelen:

  Kleine kaart, weinig vegetarische opties, soms lange wachttijden

 • Populaire menu:

  Pulpo a la Gallega, Croquetas de Jamón, Patatas Bravas

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans tapas gezellig authentiek Amsterdam
Ons tapasrestaurant Duende heeft twee prachtige locaties waar je kunt genieten van de heerlijkste tapas. Onze gerechten worden met liefde bereid door onze Spaanse koks en zijn een feest voor je smaakpapillen. Ervaar de gezellige sfeer en laat je verwennen door onze vriendelijke bediening. Proef onze authentieke Spaanse tapas en waan je even in het zonnige Spanje.

Of je nu komt voor een snelle hap of een uitgebreide maaltijd, bij Duende ben je aan het juiste adres. Onze tapas zijn perfect om te delen met vrienden of familie, zodat je samen kunt genieten van een smaakvolle avond uit. Reserveer vandaag nog een tafel en laat je meevoeren in de wereld van Duende.

8.Mamas & Tapas

Een culinaire reis door Spanje in het hart van Amsterdam

Mamas & Tapas
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Hugo de Grootplein 6, 1052 KW Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  17:00 tot 23:00

 • Voordelen:

  Gezellige en ontspannen sfeer, vriendelijke bediening en heerlijke gerechten

 • Nadelen:

  Kan druk zijn, reserveren is aan te raden

 • Populaire menu:

  Paella, tapas, salades

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans Tapas Paella Gezellig Amsterdam
Kom tapas eten bij Mamas & Tapas in het centrum van Amsterdam en laat je verrassen door de heerlijke smaken en de gezellige sfeer. De tapas zijn vers, smaakvol en worden snel op tafel gezet. De bediening is vriendelijk en oplettend en de wijn is van goede kwaliteit voor een nette prijs.

Reserveer wel even, want op maandag zit het al helemaal vol! Ook de sangria is heerlijk en binnen ziet het er ook erg gezellig uit. Kortom, Mamas & Tapas is een echte aanrader voor een gezellig avondje uit met vrienden of familie.

Lees meer: Lijst 19 hotels in Amsterdam

9.Castillo Tapas y Steaks

Spaanse tapas en steaks in het hart van Amsterdam

Castillo Tapas y Steaks
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Reguliersdwarsstraat 89, 1017 BK Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  16:00 tot 00:00

 • Voordelen:

  Gezellige sfeer, vriendelijke bediening, centraal gelegen

 • Nadelen:

  Prijzig, kleine porties, beperkte kaart

 • Populaire menu:

  Patatas bravas, gambas al ajillo, croquetas

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans Tapas Steaks Centraal Gezellig
Bij Castillo Tapas y Steaks geniet je van een culinaire reis door Spanje, waar je smaakpapillen worden verwend met verrukkelijke tapas en sappige steaks. De paella is een ware smaaksensatie, bereid met verse zeevruchten en authentieke ingrediënten. Of je nu kiest voor de traditionele Spaanse gerechten of voor de internationale specialiteiten, Castillo Tapas y Steaks biedt een culinaire ervaring die je niet snel zult vergeten.

De ambiance bij Castillo Tapas y Steaks is warm en uitnodigend, met een gezellige sfeer die perfect is voor een avondje uit met familie of vrienden. De vriendelijke bediening staat altijd klaar om je te helpen bij het kiezen van de perfecte gerechten en dranken, en zorgt ervoor dat je een onvergetelijke avond hebt. Ondanks de lichte tocht bij de deur, die soms wat hinderlijk kan zijn, is Castillo Tapas y Steaks een uitstekend restaurant dat zeker een bezoekje waard is.

10.'t Zusje Amsterdam

Heerlijk eten in een gezellige setting

't Zusje Amsterdam
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Van Leijenberghlaan 320, 1082 DD Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  12:00 tot 23:00

 • Voordelen:

  Gezellige sfeer, vriendelijke bediening, heerlijk eten

 • Nadelen:

  Kan druk zijn, niet altijd even snel, beperkte kaart

 • Populaire menu:

  Cheesecake, appeltaart, koffie

 • Prijsbereik:

  $$

restaurant gezellig lekker eten taart koffie
Bij 't Zusje in Amsterdam waan je je in een waar tapasparadijs. Geniet van verrukkelijke hapjes in een intieme setting, waar de geur van verse kruiden en sappig vlees de lucht vult. De bediening is onberispelijk, Babs zorgt met haar warme glimlach voor een onvergetelijke ervaring.

Ontdek een scala aan smaken die je smaakpapillen zullen verwennen. Van sappige garnalen tot malse lamskoteletten, elk gerecht is een culinaire reis. De toetjes zijn een ware verwennerij, die je avond zoet afsluiten. Of je nu met een intiem gezelschap of een groep vrienden bent, 't Zusje garandeert een onvergetelijke avond vol gastronomische verrassingen. En met de gunstige prijs-kwaliteitverhouding keer je zeker terug voor meer.

11.La Paella

La Paella
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Warmoesstraat 43, 1012 HV Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  12:00 tot 22:00

La Paella is een waar culinair hoogtepunt dat uw smaakpapillen zal verwennen. Met verse vis en zeevruchten uit de lokale wateren, wordt deze traditionele Spaanse delicatesse tot in de perfectie bereid. Elk hap is een explosie van smaken, van de zoetheid van de schelpdieren tot de hartige smaak van de verse vis.

Bij ons ervaart u een ongedwongen ambiance waar u zich meteen thuis voelt. Onze uitgebreide menukaart biedt een ruime keus aan tapas, paella's en desserts. Ons team van vriendelijke en behulpzame medewerkers staat klaar om u een onvergetelijke culinaire ervaring te bezorgen. Kom en geniet van de authentieke Spaanse smaken in het hart van uw stad.

12.Taparia Amsterdam

Een gastronomische bestemming aan de iconische kade van Amsterdam

Taparia Amsterdam
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Oostelijke Handelskade 999, 1019 BW Amsterdam, Nederland

 • Voordelen:

  Buitengewoon panoramisch uitzicht over het IJ, sfeervolle en verfijnde ambiance, culinaire hoogstandjes van wereldklasse

 • Nadelen:

  Prijzig, beperkte parkeermogelijkheden, tafels kunnen krap zijn

 • Populaire menu:

  Oesterplateau, Wagyu-biefstuk, Kabeljauw met champagne-botersaus

 • Prijsbereik:

  $$$

fine dining panoramisch uitzicht zeevruchten biefstuk exclusief

13.Tasca Bellota

De beste Spaanse smaken in hartje Amsterdam

Tasca Bellota
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Bickerswerf 2, 1013 KX Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  17:00 tot 22:00

 • Voordelen:

  Authentiek Spaanse gerechten, gezellige sfeer, vriendelijke bediening

 • Nadelen:

  Kleine porties, wat prijzig, lang wachten op eten

 • Populaire menu:

  Paella, tapas, sangria

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans Tapas Paella Gezellig Authentiek

14.Duende Tapas Bar

Authentieke Spaanse tapas in een gezellige en intieme setting

Duende Tapas Bar
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Lindengracht 62, 1015 KJ Amsterdam, Nederland

 • Voordelen:

  Gezellig en intiem, authentiek Spaans eten, vriendelijke bediening

 • Nadelen:

  Kleine porties, soms lange wachttijden, geen reservering mogelijk

 • Populaire menu:

  Patatas bravas, croquetas, tortilla de patatas

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans tapas gezellig authentiek Lindengracht

15.Tapas Amsterdam Tia Rosa

Authentieke Spaanse tapas in het hart van Amsterdam

Tapas Amsterdam Tia Rosa
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Reguliersgracht 11, 1017 LJ Amsterdam, Nederland

 • Voordelen:

  Heerlijke tapas, gezellige sfeer, vriendelijke bediening

 • Nadelen:

  Iets prijzig, soms erg druk, reserveren is aan te raden

 • Populaire menu:

  Patatas bravas, croquetas, tortilla de patatas

 • Prijsbereik:

  $$

Spaans Tapas Centraal gelegen Gezellig Authentiek

16.Parallel Amsterdam

Een unieke eetervaring met verfijnde gerechten en cocktails

Parallel Amsterdam
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Overtoom 495-497, 1054 LG Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  16:00 tot 23:00

 • Voordelen:

  Leuk personeel, mooi decor en heerlijke cocktails

 • Nadelen:

  Eten is goed maar kan beter, prijzen zijn vrij hoog, menu is beperkt

 • Populaire menu:

  Sushi, sashimi, robata

 • Prijsbereik:

  $$ - $$$

Sushi Japans Restaurant Overtoom Amsterdam

17.El Pimpi Tapas

Sluit je ogen en waan je in de straten van Sevilla

El Pimpi Tapas
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Stromarkt 4, 1012 SW Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  16:00 tot 23:00

 • Voordelen:

  Authentieke Spaanse tapas, gezellige ambiance, vriendelijk personeel

 • Nadelen:

  Lange wachttijden, soms lawaaierig, beperkte zitplaatsen

 • Populaire menu:

  Tortilla de patatas, gambas al ajillo, croquetas de jamón

 • Prijsbereik:

  $ - $$

Spaans tapas gezellig authentiek Amsterdam

18.Pepito Bar Tapas

Pepito Bar Tapas
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Eerste Constantijn Huygensstraat 21, 1054 BP Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  17:00 tot 23:00

19.Restaurant Jottum

Kleinschalig en persoonlijk restaurant met verrassende gerechten

Restaurant Jottum
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Eerste Anjeliersdwarsstraat 17, 1015 NR Amsterdam, Nederland

 • Voordelen:

  Gezellig en intiem, vriendelijke bediening, gerechten met een twist

 • Nadelen:

  Klein en druk, soms lange wachttijden, niet altijd even consistent

 • Populaire menu:

  Zalmceviche, gebakken portobellos, boeuf bourguignon

 • Prijsbereik:

  $$

Frans Gezellig Intiem Verrassend Betaalbaar

20.Barça

Genieten van Spaanse gerechten in een authentieke sfeer

Barça
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Marie Heinekenplein 30-31, 1072 MH Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  12:00 tot 00:00

 • Voordelen:

  Professionele bediening, sfeervolle ambiance en heerlijk eten

 • Nadelen:

  Wat prijzig, reserveren is aan te raden en kan soms erg druk zijn

 • Populaire menu:

  Paella, tapas, sangria

 • Prijsbereik:

  $

Spaans tapas paella gezellig sfeervol

21.Poco Loco

Authentieke Mexicaanse gerechten in een sfeervolle ambiance

Poco Loco
 • Beoordeling:
 • Adres:

  Nieuwmarkt 24, 1012 CR Amsterdam, Nederland

 • Openingstijden:

  10:00 tot 01:00

 • Voordelen:

  Lekker eten, gezellige sfeer, vriendelijke bediening

 • Nadelen:

  Prijzig, kleine porties, lang wachten

 • Populaire menu:

  Fajitas, burritos, enchiladas

 • Prijsbereik:

  $$

Mexicaans Gezellig Authentiek Centraal gelegen Prijzig
Post suggesties